Dodany: 2013-11-05 09:45:14

 

Na czym polega pełna księgowośćJeśli prowadzisz swoją działalność i jest to duża firma, to może się tak zdarzyć, że przekroczysz pewien określony limit, po którym będziesz musiał prowadzić pełną księgowość. Jeśli się tak zdarzy, to wtedy już bezwzględnie będziesz musiał korzystać z usług biuro rachunkowe olsztyn.

 

Jest to wymóg ustawodawcy i nie ma od tego odstępstwa. Biuro rachunkowe olsztyn albo oddzielna księgowa musi wtedy zająć się prowadzeniem pełnej księgowości.

Wymóg prowadzenia pełnej księgowości pojawia się w momencie, kiedy roczny przychód z prowadzenia działalności przekroczy osiemset tysięcy euro. Jest to spora suma i ogromną większość przedsiębiorców wcale nie musi się o to martwić. W sytuacji, kiedy nakładany jest na nas ten obowiązek, musimy prowadzić księgi rachunkowe, przygotować się na orkesowe inwentaryzacje, wyceny aktywów, musimy sporządzać sprawozdania finansowe oraz gromadzić i przechowywać dowody księgowe oraz inną dokumentację, która została przewidziana przez ustawodawcę. Jak więc widać dochodzi nam sporo nowych obowiązków i jeszcze więcej dokumentów do prowadzenia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega pełna księgowość
Nick: